wpis

Miejsca Z No-Code W Polsce

Interesuję się programowaniem bez kodu, czyli technologią no-code, która umożliwia tworzenie aplikacji i stron w prosty i szybki sposób.

Główne źródła wiedzy są z zagranicy, ale obecnie następuje rozwój stron o no-code w Polsce. Pojawiają się kolejne artykuły o programowaniu bez kodowania i są one wysokiej jakości!

Poniżej lista miejsc w polskim Internecie, które poruszają tę tematykę. Są to zarówno blogi jak i szkolenia online. Gorąco zachęcam do sprawdzenia tych adresów, bo zapewniają wysoką jakość swoich materiałów i można się wiele nauczyć.

Lista jest na bieżąco aktualizowana. Jeśli tworzysz w no-code i chcesz się tym pochwalić – napisz do mnie!
Styczeń 2021

Blogi o No-Code

Zapraszam na listę blogów, które poruszają tematykę No-Code. Obecnie jesteśmy na samym początku naszej drogi i poznawania tej technologii w Polsce, ale powoli powstaje coraz więcej miejsc w naszym ekosystemie.

Bez-kodu.pl

Motto: Oprogramowanie bez kodu

Baner z bloga bez-kodu.pl

Data dostępu: 25.01.2021

Strona wystartowała w lipcu zeszłego roku i ma kilka ciekawych artykułów. Najbardziej podoba mi się ten o stworzeniu prostego startupy dla rentierów. Idealna prezentacja jak narzędzia no-code pozwalają stworzyć MVP w weekend!

Dokument, który dostajemy za zapisanie się na listę mailową, jest podobny do mojego pierwszego wpisu na tym blogu. Są dwie aplikacje o których nie słyszałem.

Blog nie był aktualizowany od dwóch miesięcy, ale mam nadzieję, że autor wróci do pisania.

BLOG NIEAKTYWNY ( Data dostępu: 15.09.2021)

Startup bez kodu

Motto: Pomagamy budować własne biznesy i start-upy bez linijki kodu.

Logo bloga Startup Bez Kodu

Data Dostępu : 25.01.2021

Ostatnia aktualizacja to październik 2020. Trzy wpisy oraz dokument do pobrania po rejestracji do mailingu.

Strona dopiero zaczyna swoją działalność. Wpisy są dość ogólne i pozwalają zapoznać się z filozofią no-code. Dużo wartości jest w dokumencie, który jest zgrabną listą ponad 70 stron, które mają narzędzia no-code. Na pewno przyda mi się w mojej dalszej drodze.

zautomatyzowani.pl

Logo zautomatyzowani.pl
Zautomatyzowani.pl dostępni są na instagramie.

data dostępu: 26.01.2021

Profil w serwisie instagram, który jest mocno połączony z jednym kursem, który opisuję poniżej. Kilkanaście grafik oraz ciekawych tekstów przybliżają tematykę no-code. Bardzo ciekawy profil dla początkujących w tej technologii. Pełno ciekawych informacji.

PowerNoCode

data dostępu: 28.03.2021

Nowe miejsce w Polskim Internecie, które jest software house działającym na technologiach NoCode i LowCode. Kolejne przewidywania futurystów się sprawdzają i coraz więcej finalnych rozwiązań będzie powstawało z wykorzystaniem takich narzędzi NoCode/LowCode. A gdy jest potrzeba, to pojawiają się wyspecjalizowane firmy wdrażające takie rozwiązania.

Dodatkowo podpięty jest blog, gdzie obecnie znajdują się cztery wpisy i najciekawszy odpowiada na pytanie – Czym jest NoCode?

ZeroCode.pl

data dostępu: 28.03.2021

Kolejny blog w zestawieniu, który wygląda na nieaktualizowany od dobrych kilku miesięcy. Na szczęście jest tam aż dziewięć ciekawych wpisów, które pomogą w zrozumieniu technologii i wdrożeniu kilku ciekawych rozwiązań.

Najciekawszy jest wpis o tym, jak wykorzystać zapier do pracy w skrzynce gmail i wdrożyć GTD – Jak uporządkować skrzynkę Gmail za pomocą Zapiera.

Kursy Online Z No-Code W Polsce

Oto kilka kursów zahaczających swoją tematyką o no-code, które powoli pojawiają się w Polsce. Mówią o tych zagadnieniach w naszym ojczystym języku i uczą konkretnych zastosowań tej technologii.

Biznes i marketing na Autopilocie

Logo zautomatyzowani.pl

Data Dostępu 24.01.2021

Rozwinięcie idei przekazywanej przez Instagram. Dziesięciotygodniowy program, który mocno rozwija umiejętności automatyzacji swojej pracy i biznesu.

Zahacza o tematy od content generation przez marketing, a kończąc na automatyzacji zadań.

Program zdecydowanie skierowany do przedsiębiorców lub osób działających w szybko rozwijających się firmach.

Obecnie cena kształtuje się w okolicach 4000 zł za całość.

Autorzy: Grzegorz Róg i Adam Gospodarczyk

Weź Nie Koduj

Logo Weź Nie Koduj - kursu o no-code

Data Dostępu 24.01.2021

Siedmiotygodniowy program, który prowadzi do stworzenia swoich pierwszych stron no-code. Program zdecydowanie cenny dla początkujących twórców internetowych lub programistów webowych, którzy chcą przyśpieszyć swoje tempo pracy przy tworzeniu rozwiązań dla klientów.

Skupia się na:

Obecnie cena kształtuje się w okolicach 2000 zł za całość.

Autor: Grzegorz Róg

AI W Praktyce

Data Dostępu 24.01.2021

https://aiwpraktyce.pl/

Bogusz Pękalski (Polisa w Chmurze) + Przemysław Chojecki (https://contentyze.com/) przygotowali dla was kurs, który przeprowadza przez ścieżkę od zera do bohatera w AI. Na start zaczynamy z projektami AI wykorzystującymi narzędzia no-code, by potem dotrzeć do większej specjalizacji w tej dziedzinie.

Kurs zdecydowanie skierowany do przedsiębiorców i innych kreatywnych osób, które chcą wykorzystać AI w swoich produktach.

Pierwsza edycja miała cenę w okolicy 1000 zł.

Społeczności No-Code

Ahoy.so

Data dostępu: 15.09.2021

Przez kilka miesięcy należałem do płatnej społeczności związanej z no-code na stronie ahoy.so. Jest to grupa twórców, którzy tworzą z wykorzystaniem no-code, automatyzują swoją pracę oraz działają w przestrzeni stron internetowych.

Dostęp jest płatny, ale jeśli jesteś zdecydowany na naukę i pracę w tych narzędziach, to niewielka kwota (ok. 30 PLN) pozwoli ci to oszczędzić dużo czasu.

Zachęcam do sprawdzenia!

Podsumowanie

Zadam przewrotne pytanie – czy Rewolucja No-Code nadeszła?

Patrząc na polski internet… To jeszcze nie.

Na świecie powoli się rozpoczyna.

Już pojawiają się oferty pracy dla ekspertów w technologii no-code i to całkiem dobrze płatne:

Oferta pracy dla NoCode Expert

Dlatego jeśli jesteś przedsiębiorcą, programistą lub zwykłym użytkownikiem Internetu, to pamiętaj, że żyjemy w czasach wykładniczych. Istnej eksplozji nowych technologii.

Wkrótce każdy będzie w stanie stworzyć coś nowego i działającego po bardzo niskich kosztach. A jak ty uważasz?

.

One Comment

Dodaj komentarz