Wpis o 10 narzędziach no-code
warsztat

10 Ciekawych Narzędzi No-Code

Na rynku jest dostępnych ogromna liczba narzędzi no-code. Każde z nich pozwala tworzyć przydatne informatyczne rozwiązania bez znajomości jakiegokolwiek języka oprogramowania. 

W tym wpisie przybliżę ci 10 interesujących rozwiązań, które możesz wykorzystać w swoim biznesie. Każde z nich pozwala stworzyć coś nowego.

bubble główny konkurent webflow

Bubble

Jedno z narzędzi, które umożliwia stworzenie działającej aplikacji od zera. Korzystając z niego jesteś w stanie szybko sprawdzić twój pomysł na biznes oraz uruchomić działające środowisko. Jeden z główny konkurentów webflow.

Dla kogo? Startup, który chce szybko sprawdzić swój pomysł biznesowy

Do czego? Tworzenie MVP, tworzenie stron sprzedażowych

Bildr zbudowany sam w sobie

Bildr

Produkt NoCode zbudowany w sobie samym? Ciekawie to brzmi! Kolejny portal, który umożliwia pracę nad swoimi projektami w czasie rzeczywistym. Obecnie na etapie early access. Korzystałem z niego przez kilka godzin. Stworzyłem parę projektów.

Ma bardzo podobny sposób działania, co webflow i chce z nim kontrolować w tym obszarze. Wymaga dość mocnego komputera do pracy

Dla kogo? Twórcy, którzy szukają tańszej opcji do Webflow, a pragną mieć podobną dowolność w tworzeniu swoich webowych aplikacji

Do czego? Połączenie webdev z bazami danych i CRM.

Adalo budowa aplikacji na Androida i iOS

Adalo

Firma, która bierze swoją nazwę od Ady Lovelace. Prezentuje rozwiązania do budowy aplikacji na telefony komórkowe z Androidem i iOS. Ma wbudowane narzędzia do publikacji aplikacji w środowisku sklepów Apple i Google oraz możliwość łatwego podłączenia do innych usługodawców.

Dla kogo? Startup/Twórca, który chce sprawdzić swój pomysł biznesowy na aplikację. Firma, która chce mieć dedykowaną aplikację do swojego biznesu.

Do czego? Stworzenie MVP na telefon lub aplikacji dedykowanej dla twojego biznesu. 

Stacker - stwórz aplikację z google sheet

Stacker

Przemień swój Google Sheet w działającą aplikację! Kolejne z narzędzi no-code, które umożliwia stworzenie działającej aplikacji w kilkadziesiąt minut.

Dla kogo? Dla działających biznesów, które chcą przejść online i upłynnić swoje procesy. 

Do czego? Stworzenie CRM, Aplikacji dla Serwisantów, Portalu śledzącego twoje projekty w firmie, portalu dla klientów.

Makerpad - nauka no-code

Makerpad

Jest to jedno z miejsc, które pozwala odnaleźć pełno perełek wiedzy. Oto społeczność dla osób, które korzystają z narzędzi no-code. Możesz kogoś zatrudnić, możesz się zapytać. Dostęp kosztuje, ale ilość oszczędzonego czasu i pieniędzy jest ogromna. 

Dla kogo? Początkującego w narzędziach no-code lub właściciela niewielkiej firmy, który chce jeszcze bardziej rozkręcić swój biznes.

Do czego? Nauka No-Code

.internal stwórz narzędzia w swojej firmie

Internal

Narzędzie do tworzenia narzędzi w twojej firmie lub korporacji. Umożliwia szybkie stworzenie powtarzalnych algorytmów, pracę na bazach danych i oszczędza czas.

Dla kogo? Klient korporacyjny, startup, biznes.

Do czego? Budowanie narzędzi wewnętrznych w twojej firmie/korporacji — oszczędność ogromnych ilości czasu na manualną pracę.

memberstack stwórz własną stronę membership

Memberstack

Narzędzie, które daje ci system użytkowników oraz płatności. Zamiast tworzyć coś od zera, jesteś w stanie spiąć wszystko w jeden działający ekosystem.

Dla kogo? Internetowy przedsiębiorca, który chce zarabiać na swoich produktach online, a nie planuje tworzenia dedykowanego rozwiązania.

Do czego?  Membership sites, strony logowania i płatności dla twoich produktów.

thunkable to tworzenie aplikacji na androida, ios i webowych

thunkable

Tworzysz projekt, które od razu jest przystosowany do trzech platform. Web (sieć), Androida i iOS. Bardzo ciekawe rozwiązanie dla tych, co chcą stworzyć MVP w tydzień.

Dla kogo? Startup, który chce szybko sprawdzić swój pomysł biznesowy

Do czego? Tworzenie MVP

integromat automatyzuj swoją pracę

Integromat

Co byś powiedział o narzędziu, które jest w stanie zautomatyzować twoją pracę? Integromat to potężne narzędzie, które sprawi, że wiele powtarzalnych zadań będzie wykonywanych automatycznie. Działa z kilkuset różnymi narzędziami.

Dla kogo? Każdy, kto chce sobie ułatwić pracę. Od pracowników korporacji po twórców online i przedsiębiorców.

Do czego? Automatyzacja powtarzalnych zadań. Posiada ponad kilkaset różnych aplikacji w swoim portfolio i umożliwia połączenie ich przez różne scenariusze.

webflow największy produkt no-code na świecie

webflow

Opis: Jeśli myślisz o narzędziu no-code to webflow jest twoim najlepszym startowym produktem. Ma w sobie wszystko — od typowo webowych stronek, gdzie jesteś w stanie zbudować w kilka chwil sklep internetowy, poprzez różnego rodzaju integracje, a kończąc na możliwości zbudowania gry komputerowej o wdzięcznej nazwie “Cywilizacja 6”. 

Mnogość opcji potrafi przytłoczyć, ale po kilku godzinach jesteś w stanie zbudować każdą nieskomplikowaną aplikację dla swojego biznesu.

Dla kogo? Ty i ja, każda osoba, która chce szybko i sprawnie zbudować prototyp swojej strony, a następnie go profesjonalnie dopracować

Do czego? Strony biznesowe, sklepy internetowe, blogi i gry.

A Ty, Z Jakich Narzędzi No-Code Korzystasz?

I oto pierwszy wpis na nowym blogu gotowy. Zapraszam Cię na wspólną drogę przez narzędzia no-code! Chcę pokazać, jak można stać się z totalnego laika wymiataczem w tej nowej technologii.

Będę uczył, jak korzystać z tych rozwiązań, przeprowadzał rozmowy z wymiataczami oraz dzielił się nowościami. Wkrótce wystartuje mailing oraz grupa, gdzie będziemy mogli ze sobą rozmawiać.

Zostańmy w kontakcie! Niech nasza wspólna podróż się rozpocznie.

Jeśli interesujesz się przykładowym rozwiązaniem no-code to zapraszam na wpis [Easy No-Code] – Automatyzacja Z Zapier, Airtable i Twitter

.