Na rynku jest dostępnych ogromna liczba narzędzi no-code. Każde z nich pozwala tworzyć przydatne informatyczne rozwiązania bez znajomości jakiegokolwiek języka oprogramowania.
W tym wpisie przybliżę ci 10 interesujących rozwiązań, które możesz wykorzystać w swoim biznesie. Każde z nich pozwala stworzyć coś nowego.
Stan na końcówkę 2020 roku - Wpis potrzebuje niewielkiej aktualizacji
Bubble

Jedno z narzędzi, które umożliwia stworzenie działającej aplikacji od zera. Korzystając z niego jesteś w stanie szybko sprawdzić twój pomysł na biznes oraz uruchomić działające środowisko. Jeden z główny konkurentów webflow.
Dla kogo? Startup, który chce szybko sprawdzić swój pomysł biznesowy
Do czego? Tworzenie MVP, tworzenie stron sprzedażowych
Bildr

Produkt No–Code zbudowany w sobie samym? Ciekawie to brzmi! Kolejny portal, który umożliwia pracę nad swoimi projektami w czasie rzeczywistym. Obecnie na etapie early access.
Dla kogo? Early Adopters technologii no-code, którzy chcą korzystać z najnowszych rozwiązań
Do czego? Early Access – ciężko mi określić
Adalo

Firma, która bierze swoją nazwę od Ady Lovelace. Prezentuje rozwiązania do budowy aplikacji na telefony komórkowe z Androidem i iOS. Ma wbudowane narzędzia do publikacji aplikacji w środowisku sklepów Apple i Google oraz możliwość łatwego podłączenia do innych usługodawców.
Dla kogo? Startup/Twórca, który chce sprawdzić swój pomysł biznesowy na aplikację. Firma, która chce mieć dedykowaną aplikację do swojego biznesu.
Do czego? Stworzenie MVP na telefon lub aplikacji dedykowanej dla twojego biznesu.
Stacker

Przemień swój Google Sheet w działającą aplikację! Kolejne z narzędzi no-code, które umożliwia stworzenie działającej aplikacji w kilkadziesiąt minut.
Dla kogo? Dla działających biznesów, które chcą przejść online i upłynnić swoje procesy.
Do czego? Stworzenie CRM, Aplikacji dla Serwisantów, Portalu śledzącego twoje projekty w firmie, portalu dla klientów.
Makerpad

Jest to jedno z miejsc, które pozwala odnaleźć pełno perełek wiedzy. Oto społeczność dla osób, które korzystają z narzędzi no-code. Możesz kogoś zatrudnić, możesz się zapytać. Dostęp kosztuje, ale ilość oszczędzonego czasu i pieniędzy jest ogromna.
Dla kogo? Początkującego w narzędziach no-code lub właściciela niewielkiej firmy, który chce jeszcze bardziej rozkręcić swój biznes.
Do czego? Nauka No-Code
Internal

Narzędzie do tworzenia narzędzi w twojej firmie lub korporacji. Umożliwia szybkie stworzenie powtarzalnych algorytmów, pracę na bazach danych i oszczędza czas.
Dla kogo? Klient korporacyjny, startup, biznes.
Do czego? Budowanie narzędzi wewnętrznych w twojej firmie/korporacji — oszczędność ogromnych ilości czasu na manualną pracę.
Memberstack

Narzędzie, które daje ci system użytkowników oraz płatności. Zamiast tworzyć coś od zera, jesteś w stanie spiąć wszystko w jeden działający ekosystem.
Dla kogo? Internetowy przedsiębiorca, który chce zarabiać na swoich produktach online, a nie planuje tworzenia dedykowanego rozwiązania.
Do czego? Membership sites, strony logowania i płatności dla twoich produktów.
thunkable

Tworzysz projekt, które od razu jest przystosowany do trzech platform. Web (sieć), Androida i iOS. Bardzo ciekawe rozwiązanie dla tych, co chcą stworzyć MVP w tydzień.
Dla kogo? Startup, który chce szybko sprawdzić swój pomysł biznesowy
Do czego? Tworzenie MVP
Integromat

Co byś powiedział o narzędziu, które jest w stanie zautomatyzować twoją pracę? Integromat to potężne narzędzie, które sprawi, że wiele powtarzalnych zadań będzie wykonywanych automatycznie. Działa z kilkuset różnymi narzędziami.
Dla kogo? Każdy, kto chce sobie ułatwić pracę
Do czego? Automatyzacja powtarzalnych zadań.
webflow

Opis: Jeśli myślisz o narzędziu no-code to webflow jest twoim najlepszym startowym produktem. Ma w sobie wszystko — od typowo webowych stronek, gdzie jesteś w stanie zbudować w kilka chwil sklep internetowy, poprzez różnego rodzaju integracje, a kończąc na możliwości zbudowania gry komputerowej o wdzięcznej nazwie “Cywilizacja 6”.
Mnogość opcji potrafi przytłoczyć, ale po kilku godzinach jesteś w stanie zbudować każdą nieskomplikowaną aplikację dla swojego biznesu.
Dla kogo? Ty i ja, każda osoba, która chce szybko i sprawnie zbudować prototyp swojej strony, a następnie go profesjonalnie dopracować
Do czego? Strony biznesowe, sklepy internetowe, blogi i gry.
Podsumowanie
Patrząc z perspektywy czasu na te wpis napisany w 2020 roku, bardzo dużo się zmieniło. Wkrótce wrzucę na stronę listę wielu narzędzi, aby ułatwić ci poruszanie się w tym nowym świecie no-code i AI.
I oto pierwszy wpis na nowym blogu gotowy. Zapraszam Cię na wspólną drogę przez narzędzia no-code! Chcę pokazać, jak można stać się z totalnego laika wymiataczem w tej nowej technologii.
Będę uczył, jak korzystać z tych rozwiązań, przeprowadzał rozmowy z wymiataczami oraz dzielił się nowościami.
Zostańmy w kontakcie i zapraszam na kolejne wpisy. Niech nasza wspólna podróż się rozpocznie.